Foukání ničí vlasy „Pravda nebo mýtus“?

Škodí nebo neškodí foukání vlasům? Dalo by se říct, že nejrozšířenějším mýtem v péči o vlasy je věta „sušení fénem ničí vlasy“. Teplo je nepřítel, když je špatně použité, špatně nasměrovanépříliš vysoké.

Vlas když je mokrý, má otevřenou kutikulu a tím pádem je nejvíc náchylný na jakékoliv mechanické poškození, tzn. že vlasu můžete ublížit mnohonásobně víc, když zůstane otevřený než samotné teplo.

Jak to tedy je?

 • Foukání vlasům neškodí, pokud si vlasy foukáš správně.
 • Správné foukání prospívá jak vlasům, tak pokožce hlavy.
 • Foukání je velmi důležité a zásadní pro zdraví vlasové pokožky.
 • Protože bez zdravé vlasové pokožky nemůžeme mít zdravé a krásné vlasy.

Foukání vlasů je velmi důležité pro zdraví vlasové pokožky.

 • Můžete tak předejít problémům s vlasovou pokožkou jako je svědění, lupy, maštění vlasů, ale také dokonce seborea a vypadávání vlasů a jiná onemocnění vlasové pokožky.
 • Foukání vlasů je minimálně 50% úspěchu krásných a zdravých vlasů.

Proč je to důležité?

Většina problémů, které s vlasy řešíme je právě spojena se špatnou péčí o vlasovou pokožku nebo vlas samotný. Pokožka hlavy má specifickou bakteriální mikroflóru a nedělá jí dobře vlhko. Pokožku i s vlasy si můžeme představit jako hustý les, ve kterém je vlhko, teplo a tma a díky tomu se v něm daří houbám a plísním.

To stejné se děje na vlasové pokožce, pokud ji necháváme dlouho vlhkou. Protože naše tělesná teplota a vlhko jsou ideálním prostředím pro různé kvasinky, bakterie a plísně, které se pak přemnožují a způsobují spousty problémů s ní.

Trápí vás problémy jako jsou lupy, svědění, maštění vlasů?

Na problémy s vlasovou pokožkou, ale i s vlasy, často hledáme nějaký produkt, který nám pomůže problém rychle vyřešit, zbavit se ho. Málo z vás se však zamýšlí nad tím, kde je příčina problému. Bereme to jako něco co se nám teď děje, je to nepříjemné, zkoušíme další a další produkty a nic nezabírá. Někdy je to možná trochu lepší, jindy zase horší a jsme z toho nešťastné.

Můj typ pro vás je, než začnete řešit produkty, vždy se nejdříve zkuste posvítit na příčinu problému a s hledáním můžete začít odpovědí na otázku „Dodržuji 3 základní pravidla péče o vlasy a vlasovou pokožku“

3 základní pravidla péče o vlasy a vlasovou pokožku

Věřte, že péče o vlasy může být často velmi jednoduchá a právě tato pravidla mám se svými klientkami osvědčená a přinášela výsledky. Věřte, že vaše rituály v koupelně vám mohou vyřešit spousty trápení, které možná řešíte už dlouhou dobu.

 1. Správná technika mytí + správně nastavené produkty
 2. Správný postup regenerace + správně nastavené produkty
 3. Foukání vlasů – správná technika

Správná technika spolu se správně nastavenými produkty vám může pomoci vyřešit vysoké procento problémů spojených s vlasy a vlasovou pokožkou. Jako je maštění, padání, lupivost nebo narušení vlasového vlákna.

Pro skvělou kondici a kvalitu vlasů je potřeba správná a funkční práce s vlasy, kterou máte v rukou VY SAMI a až poté správně zvolená kosmetika, která vám s péčí pomůže. Aby vlas i pokožka dostávali výživu přesně takovou, jakou potřebují.

Jak správně na to a co budete potřebovat…

 • Fén s hubicí na finální dohlazení vlasů. Hubice u fénu je zcela zásadní.
 • Kartáč kulatý nebo plochý – se štětinami nebo keramický.
 • Pro dosažení výsledku, který chcete, vám může hodně pomoci tepelná ochrana.
 • Před foukáním dáváme na vlasy nejdříve produkty pečující a až poté ty, které uhlazují nebo tvoří texturu.

Na úplném začátku vlasy pročešu a následně prosuším dokonale od pokožky hlavy, aby tam nezůstala vlhkost a teprve pak prosušuji délky vlasů za pomoci prstů nebo kartáče. Foukáme do doby než z vlasů zmizí přebytek vody a máte pocit, že jsou vlasy sušší cca na 80%.

Rychlost fénu máte nastavenou na nejvyšší a teplota je střední. Vzduch foukáme vždy po směru růstu vlasů, můžete i v předklonu a vzduch pak směřuje k podlaze. Nikdy nekmitáme fénem, fén držíme pevně.

Foukat přes kartáč začínáme až v momentě téměř suchých vlasů, kdy dohlazujeme kutikulu. Právě uhlazení kutikuly vlasu, je ten důvod proč foukáme po směru růstu vlasů, abychom vlas dokonale uzavřely. Jakmile začneme foukat přes kartáč snížíme si intenzitu vzduchu a teplota může být vyšší.

Já sama si přes kartáč foukám na nejvyšší teplotu a menší vzduch. Ale dávejte si pozor, protože některé fény mají tendenci se přehřívat a přepalovat. Pokud je to právě tvůj fén, zvol raději teplotu nižší.

Hodně důležité je krásně zpracovat konečky vlasů, protože pokud se ti podaří je dokonale zahladit, předejdeš a zamezíš tak jejich třepení.

Na konci foukání použijeme modré tlačítko na fénu pro studený vzduch a profoukneme vlasy. Studený vzduch nám totiž vlasy fixuje.

Čemu se vyhnout?

 • Nenechávat dlouho vlasy v turbanu a především nechodit spát s mokrými vlasy.
 • Spaní s mokrou hlavou, šoupání vlasu po polštáři = potrhané vlasy.

Přeji vám, ať se foukání vlasů daří.

Pomáhám ženám ke krásným zdravým vlasům, , aby poslouchali své srdce a věřily, že všechno je možné. Učím je pečovat o své vlasy efektivně, jednoduše a s láskou, aby dosáhly toužených výsledků. Dovolte si zářit a pusťte krásu a lásku do svých životů. Můj příběh si přečtěte zde
 • 6 tipů, jak být zářivou ženou každý den

  Objevte kouzlo vnitřní lásky, štěstí, radosti, které vám bude jiskřit z očí každý den.

 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • PŘIDEJTE SE NA FACEBOOKU