Už měsíc jsem si nemyla vlasy šamponem

Kdyby se mě někdo zeptal ještě před rokem a půl, „co si myslím o mytí vlasů moukou, vajíčky a NoPoo metodě“. Řekla bych, že tento směr, pro mě a mé vlasy není a to I přesto, že mám k přírodě i bylinkám velmi blízko. Dalo by se říct, že bylinky miluju i ty divoké, čerstvé i sušené. Propojování se s přírodou, třeba skrze dary, které nám sama poskytuje, je něco co patří do mého každodenního života, do mých každodenních rituálů.

Z pohledu kadeřnice a nositelky zesvětlené blond barvy vlasů jsem si to neuměla vůbec představit. Vlastně mi to připadalo dost bláznivé. Umývat si vlasy bez kvalitního šamponu a kondicioneru? Jak ty vlasy budou vypadat? Dopřávala jsem si čas od času jen bylinné oplachy a to především kvůli účinkům na pokožku, která mě občas svěděla.

Co mě přivedlo k vyzkoušení NooPoo metody?

Zvědavost! Ráda zkouším nové věci a hlavně nerada posuzuji něco, co nemám vyzkoušené. Už delší dobu toto téma ve mě zrálo a vzbuzovalo stále větší zvědavost, jak to celé funguje.

Upřímně, ale musím říct, že jsem se i dost bála, aby mé vlasy „nedostaly na frak“, jak se říká. Přeci jen mám vlasy zesvětlované a ty potřebují speciální péči a dostatek správné výživy.

Nemohla jsem se však pocitu ani touhy vyzkoušet si NooPoo na vlastní kůži zbavit. Čím dál tím víc mi vyvstávaly otázky typu.

 • Co když opravdu může toto vlasům a pokožce prospívat.
 • Co když kvalitní péče o vlasy nemusí být postavena pouze na kvalitní (chem.) kosmetice?

Bála jsem se bez hlubších informací začít sama na sobě experimentovat.

Přišlo to úplně jako na zavolanou. A to je to čemu já věřím, když po něčem opravdu toužíme, přijdou příležitosti, kterým když se otevřeme, tak umožní naplnění našich přání a tužeb. Takže jsem vlastně ani nebyla moc překvapená, když ke mě přišel skvělý kurz „Živé péče“.

Juchuu, řekla jsem si sama pro sebe, tudy povedecesta bez zbytečných experimentů „pokus- omyl“. Využila příležitosti a bez velkého váhání do kurzu vstoupila.

Musím přiznat, že kurz mě naprosto nadchnul, přinesl mi spoustu skvělých informací, ale i AHA momentů. Také musím říct „ONO TO VÁŽNĚ FUNGUJE“!

Už více než měsíc jsem k mytí vlasů nepoužila šampon.

Už více než měsíc jsem k mytí vlasů nepoužila šampon ani kondicionér a mé vlasy i pokožka si to užívají. Žádná z mých obav o upatlaných nebo zanešených vlasech se nekonaly. 

Naopak, vlasy jsou lesklé, krásně sypké a hebké na dotek. Dokonce frekvence mezi dalším mytím se prodloužila. 

Co všechno na vlasy používám?

Díky kurzu jsem měla možnost vyzkoušet vše a péči různě kombinovat. Pro začátek jsem si objednala různorodé ingredience a experimentování mohlo začít.

Vyzkoušela jsem mytí vajíčky, moukou, lněným semínkem, odvary, roztoky a výluhy z bylin, mycí masky, mycí kaše a další. Hodně mě oslovily ajurvédské byliny, které používám moc ráda a svým nadšením jsem nakazila i svého muže a maminku.

Dokonce jsem zjistila, že louka vedle našeho domu je plná bylinky jménem MYDLICE, která je skvělá na umývání vlasů, ale i těla, díky obsahu saponinů a navíc nádherně voní – pokud použijete květy. Běžně se používá více kořen.

Vyrobte si voňavý šampon.

Voňavý šampon, si uděláte z odvaru natě mydlice, která po zalití horkou vodou pění a díky svým účinkům zevně pomáhá hojit pokožku.

 • použijte jednu až dvě hrsti kvetoucí natě mydlice a vařte ve 2 litrech vody cca 15-20 minut
 • poté přecedíte a použijete na umytí vlasů a celého těla
 • podle chuti můžete přidat ještě další bylinky jako je kopřiva, sedmikráska, hluchavka a spousty dalších…

Já sama bylinky nejčastěji vybírám podle toho, která si mě právě v daný okamžik zavolá – přitáhne mou pozornost.

Jsem vděčná za tuto zkušenost a že jsem si dopřála poznání péče o vlasy přírodní péčí, že jsem si mohla udělat obrázek o funkčnosti NooPoo péče. Také musím říct, že mé zesvětlené délky vlasů přeci jen občas potřebují péči klasické kosmetiky v podobě regenerace (kondicionér, maska) a je to naprosto v pořádku.

Protože, to že používáte NooPoo péči neznamená, že nemůžete používat šetrné kosmetické produkty na vlasy. Krásu vidím právě v tom, že můžeme svým vlasům i sami sobě dopřát právě to co zrovna potřebují a co si žádají.

Moje cesta je právě v kombinaci obou směrů, druh péče si dopřávám podle nálady, času, ale i podle potřeb vlasů a v tom vidím to kouzlo.

Nebojte se kombinovat přírodní péči s tou klasickou. Vždy je potřeba podívat se na to co vaše vlasy aktuálně potřebují a v jakém jsou stavu. Protože právě STAV vašich vlasů a vlasové pokožky je to co rozhoduje.

Každému kdo uvažuje o praktikovaní živé péče, kurzy Hanky Moneam vřele doporučuji, je nabitý informacemi, praktickými radami a návody krok za krokem. Je to prostě boží.

 Moc děkuji Hance za nový pohled na péči o vlasy.

💚
Pomáhám ženám ke krásným zdravým vlasům, , aby poslouchali své srdce a věřily, že všechno je možné. Učím je pečovat o své vlasy efektivně, jednoduše a s láskou, aby dosáhly toužených výsledků. Dovolte si zářit a pusťte krásu a lásku do svých životů. Můj příběh si přečtěte zde
 • 6 tipů, jak být zářivou ženou každý den

  Objevte kouzlo vnitřní lásky, štěstí, radosti, které vám bude jiskřit z očí každý den.

 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • PŘIDEJTE SE NA FACEBOOKU